تحصیلات تکمیلی

راهنمای دانشجویان ارشد (مراحل اخذ ، تدوین و دفاع از پایان نامه)

امور پایان نامه

فرم ها

آئین نامه کارشناسی ارشد ناپیوسته وزارت علوم

آیین نامه شهریه پایان نامه کارشناسی ارشد

————————————————————————————————————————————————————————————

*دانشجویان گرامی گروه ارشد لطفا مطالعه فرمایید.*
برای اخذ درس پایاننامه می بایست در پایان نیمسال سوم تحصیلی با هماهنگی مدیر گروه خود اقدام به انتخاب استاد راهنما و موضوع پایاننامه خود فرمایید. پس از مجوز لازم از مدیر گروه در خصوص انتخاب استاد راهنما ( داشتن ظرفیت لازم برای پذیرش دانشجو  و همسانی موضوع پایاننامه و حوزه تخصصی استاد راهنما) میتوانید موضوع خود را با هماهنگی و راهنمایی استاد راهنما انتخاب و مراحل ثبت موضوع و شروع کار خود را آغاز نمایید.لازم به ذکر است دانشجو برای اخذ درس پایاننامه باید کلیه دروس تئوری خود را پاس کرده باشد.
 برای ثبت نام در سامانه ایرانداک به سایت ایرانداک به آدرس (https://pishineh.irandoc.ac.ir/) مراجعه کرده و به عنوان کاربر تازه در سایت ثبت نام کنید.
۱- پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، یک کاربری برای شما در این سامانه تعریف می شود که نام کاربری آدرس ایمیل شما  و کلمه عبور نیز همان چیزی است که خودتان تعریف می کنید.
۲- در این سامانه با ورود به اکانت یا پروفایلی که تعریف کردیه اید می تواند از منوی بالای صفحه یک درخواست جدید بدهید و موضوع خود را در آنجا ثبت کنید. با انجام مراحل درخواستی از سامانه و پراخت هزینه ۲۵ هزار تومانی باید چند روز منتظر نتیجه استعلام باشید.
۳- در صورت تایید و عدم تکراری بودن موضوع می توانید پروپوزال خود را با هماهنگی استاد راهنما تکمیل کنید.
۴- اگر موضوع تکراری شد مجددا باید موضوع دیگری را با استاد راهنما انتخاب و مجددا مراحل ثبت موضوع را در سامانه انجام دهید تا نتیجه مثبته حاصل گردد.
۵- بعد از تایید ایرانداک و نوشتن پروپوزال می بایست فرم پروپوزال و نامه ایرانداک به همراه تسویه مالی و تسویه آموزشی تحویل واحد تحصیلات تکمیلی گردد.
۶- در صورت عدم تحویل کامل مدارک فوق و تصویب  پروپوزال شما در شورای تحصیلات تکمیلی امکان شروع کار پایان نامه نمی باشد.
۷- با تصویب پروپوزال شما در شورای تحصیلات تکمیلی می توانید کار نوشتن پایان نامه را آغاز و پس از حداقل ۳ ماه از تصویب پروپوزال دفاع خود را انجام دهید.
برای ثبت پایاننامه در سامانه همانند جو:
۱-  بعد از نهایی شدن پایان نامه و  تایید استاد راهنما و قبل از دفاع از پایان نامه‏ شما باید به سایت همانند جو به آدرس (https://tik.irandoc.ac.ir) رفته و در آنجا نیز همانند سایت ایرانداک یک کاربری ایجاد کنید.
۲-  بعد از ایجاد کاربری در همان سامانه به قسمت ثبت پایاننامه رفته و متن پایان نامه را در آنجا بارگزاری کنید تا موضوع و متن شما بررسی گردد.
۳- برای این کار ابتدا باید ایمیل استاد راهنما و شناسه آن را نیز وارد کنید. که ایمیل استاد راهنما و شناسه را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید مراحل را پیش ببرید.
۴- بعد از اتمام این کار و پاسخ مثبته دریافتی از سامانه می توانید برای دفاع آماده شده و با هماهنگی استاد راهنما، استاد داور، معاون آموزش و پژوهش، با تعیین یک روز مشخص از پایان نامه خود دفاع کنید.
۵- دانشجویان عزیز تحویل پروپوزال و ارائه آن به شورای تحصیلات تکمیلی جهت شروع کار پایان نامه منوط به تسویه آموزشی و پژوهشی و همچنین تسویه مالی می باشد. در صورت عدم تکمیل هر بخش مشکلات آن بر عهده شما است.
۶- روز دفاع نیز باید هماهنگی های لازم دو هفته قبل با آموزش و استاد راهنما حتما صورت پذیرد. در صورت عدم هماهنگی و مجوز لازم از سوی آموزش امکان دفاع وجود ندارد.
۷- پس از برگزاری جلسه دفاع‏ دانشجویان موظف هستند کلیه اصلاحات  و موارد ذکر شده در جلسه دفاع را انجام داده و سپس بعد از تایید داور جلسه و استاد راهنما اقدام به صحافی پایاننامه (مطابق فرمت دانشستان) و ثبت آن در سامانه (https://sabt.irandoc.ac.ir)  نمایند.
با آروزی موفقیت برای شما (امیر خسروی مهد)

 

.

.

.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به موسسه آموزش عالی دانشستان میباشد.